LECZENIA RAKA PROSTATY W POLSCE NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ NanoKnife

Rak gruczołu krokowego ( prostaty) u mężczyzn jest groźną chorobą prowadzącą niejednokrotnie do śmierci. Dotychczas stosowano głównie leczenie operacyjne, hormonoterapię lub leczenie naświetlaniem. Jednak ze względu na występujące dość często powikłania pooperacyjne w postaci utraty kontroli nad oddawaniem moczu, zaburzenia erekcji, uszkodzenia odbytnicy wprowadza się  mniej inwazyjną metodę z wykorzystaniem, najnowszej amerykańskiej nanotechnologii, aparatem NanoKnife.  Jest to urządzenie wykorzystujące  technologię wybiórczego, trwałego, uszkodzenia błon komórek nowotworowych poprzez wytworzenie w błonach strumieniami elektronów nieodwracalnych porów, zaburzających procesy życiowe. Trwałe uszkodzenie błon komórkowych prowadzi do rozpadu i umierania komórek rakowych( apoptozy). Szczególnie ważne w tej nanotechnologicznej procedurze jest brak uszkodzenia i zaoszczędzenie sąsiadujących struktur naczyń krwionośnych, naczyń chłonnych, nerwów, mięśni, włókien kolagenowych. Dzięki temu, sąsiadujące organy nie zostają uszkodzone i zachowują swoja funkcję.   NanoKnife IRE wytwarza szybkie impulsy energii przepływające między elektrodami umieszczonymi w formie igieł dookoła guza nowotworowego. Seria nanosekundowych impulsów o napięciu około 3000 Voltów na cm2 aplikowanych w odstępach około 100 mikrosekundowych, powoduje wytworzenie opisywanych “porów”. Po rozpadzie komórek ich zwartość, cytoplazma oraz inne resztki uszkodzonych komórek usuwane są przez układ chłonny.   Duża precyzja i sterowanie komputerowe, NanoKnife pozwala na zaprogramowanie rozległości obszaru poddanemu działaniu elektroporacji, który jest precyzyjnie odgraniczony od zdrowej tkanki. Potwierdzono to szczegółowymi badaniami pod mikroskopem.  Dodatkowo, obserwacja guza przy pomocy ultrasonografii lub tomografii komputerowej podczas trwania zabiegu pozwala na bieżącą weryfikację zakresu zabiegu, ponieważ obserwowany (w czasie rzeczywistym) guz natychmiast zmienia swoją strukturę. Kilka godzin po zabiegu pacjent może udać się do domu.

 

 

MEDYCYNA PRZECIWSTARZENIOWA

Średnia długość ludzkiego życia stale się zwiększa a dzieje się tak dzięki poprawie jego jakości, profilaktyce wielu chorób i postępowi medycyny. Wydłużenie średniego czasu życia stwarza  nowe problemy zdrowotne i  często oznacza dłuższe chorowanie. Organizm ludzki osiąga swoje maksymalne możliwości w 25 roku życia a w późniejszych etapach życia jego wydolność stopniowo się obniża.  Zmniejsza się wydolność systemu nerwowego, pogarsza przewodnictwo nerwowe, indeks sercowy, słuch w zakresie wysokich częstości, maksymalna pojemność oddechowa, przepływ nerkowy i zdolność adaptacji.Szybkość obniżania się wydolności organizmu jest indywidualna i zmienna. Wiek kalendarzowy człowieka może nie określać jego rzeczywistej sprawności, ważniejszy jest wiek biologiczny.Zasadnicza różnica między medycyną klasyczną a przeciwstarzeniową polega na tym, że medycyna klasyczna zajmuje się rozpoznawaniem już istniejących chorób w różnym stadium zaawansowania oraz ich  leczeniem.  Przedmiotem medycyny przeciwstarzeniowej jest wczesne wykrywanie zaburzeń funkcjonowania organizmu wraz z optymalizacją zdrowia i dobrego samopoczucia na każdym etapie życia, zanim pojawią się choroby.

Dla pełnego obrazu stanu zdrowia i wieku biologicznego  określa się poziom hormonów, mikroelementów i witamin, stężenie wolnych rodników, kwasów omega 3, 6, 9 oraz badania  markerów zapalnych i nowotworowych. W oparciu o zgromadzone informacje ustala się  indywidualizowany dla pacjenta szczegółowy program postępowania profilaktycznego, i przeciwstarzeniowego, suplementacji, odżywiania, ćwiczeń lub terapii. Poprawianiem zewnętrznego wyglądu skóry i sylwetki zajmuje się medycyna estetyczna, która również bywa określana mianem medycyny przeciwstarzeniowej Anty - Aging. Najlepszy jednak wynik opóźnienia procesów starzenia uzyskuje się w oparciu o ocenę funkcji całego organizmu również z uwzględnieniem zabiegów zewnętrznych medycyny estetycznej.

W związku ze statystycznie wzrastającą na całym świecie starzejącą się  populacją wzrasta świadomość i zainteresowanie przedłużaniem sprawności organizmu i dalszym przedłużaniem życia, szczególnie wśród dobrze sytuowanych osób. Wzrasta również potrzeba poddawania się specjalistycznej diagnostyce i terapii w ramach medycyny przeciwstarzeniowej.

 

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Medycyna estetyczna:

Mezoterapia - Medycyna estetyczna: Regeneracja i poprawa wyglądu skóry i jej odmłodzenia, usuwanie cellulitu, przebrawień, złogów, tkanki tłuszczowej. Wygładzanie zmarszczek - kwas hialuronowy / restylane/, botox /azzalurex/

Przyjazd do Polski. Zakwaterowanie Hotel Mercure. Hotel Mercure Częstochowa Centrum znajduje się w centrum miasta, blisko klasztoru Paulinów na Jasnej Górze, przy granicy z Jurą Krakowsko-Częstochowską. W ofercie hotelu znajdują się 102 komfortowe pokoje, restauracje Piramida i Pomarańczowa serwujące kuchnię międzynarodową.

Pakiet obejmuje: podróż, zakwaterowanie (śniadania), program wyciecze, ubezpieczenie

Pakiet nie obejmuje:

* Wybranych zabiegów oraz biletów wstępów do zwiedzanych obiektów podczas pobytu / Jasna Góra, Muzeum Jana Pawła  II, Muzeum zapałek, muzeum kolejnictwa.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Pakiet stomatologiczny:

Stomatologia estetyczna: wypełnienia w kolorze zęba, korony pełnoceramiczne, licówki porcelanowe, implanty, Profilaktyka: ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego, leczenie kanałowe, Protetyka: korony na implancie, korony porcelanowe, protezy całkowite.

Przyjazd do Polski. Zakwaterowanie Hotel Mercure. Hotel Mercure Częstochowa Centrum znajduje się w centrum miasta, blisko klasztoru Paulinów na Jasnej Górze, przy granicy z Jurą Krakowsko-Częstochowską. W ofercie hotelu znajdują się 102 komfortowe pokoje, restauracje Piramida i Pomarańczowa serwujące kuchnię międzynarodową.

Pakiet obejmuje: podróż, zakwaterowanie (śniadania), program wycieczek, ubezpieczenie.

Pakiet nie obejmuje:

* Wybranych zabiegów oraz biletów wstępów do zwiedzanych obiektów podczas pobytu / Jasna Góra, Muzeum Jana Pawła  II, Muzeum zapałek, muzeum kolejnictwa.